Jak zapisać się na egzamin w DORD Jelenia Góra
WAŻNE DLA OSÓB ROZPOCZYNAJĄCYCH SZKOLENIE:
- Przed przystąpieniem do szkolenia należy złożyć, we właściwym ze względu na miejsce zamieszkania starostwie / prezydentowi miasta (wydziale komunikacji tego urzędu), następujące dokumenty:
- wniosek o wydanie prawa jazdy lub pozwolenia;
- orzeczenie lekarskie stwierdzające brak przeciwwskazań zdrowotnych do kierowania pojazdem i orzeczenie psychologiczne o braku przeciwwskazań psychologicznych do kierowania pojazdem, o ile jest ono wymagane;
- wyraźną, aktualną i kolorową fotografię o wymiarach 3,5 x 4,5 cm;
- zgodę rodziców- jeżeli jest wymagana;
- kserokopię posiadanego prawa jazdy – jeżeli posiada.
- Na podstawie ww. dokumentów właściwy organ wydający prawo jazdy lub pozwolenie, w terminie nieprzekraczającym dwóch dni roboczych, generuje w systemie teleinformatycznym profil kandydata na kierowcę (PKK) oraz wydaje osobie jego numer identyfikujący.
- Po zakończeniu szkolenia w OSK i wniesieniu opłaty za egzamin – WORD wyznaczy termin egzaminu po udostępnieniu przez kandydata na kierowcę swojego numeru identyfikującego profil oraz PESEL.
- Osoba może przystąpić również do części teoretycznej egzaminu państwowego
w WORD przed rozpoczęciem szkolenia w OSK, w sytuacji tej po uzyskanym wyniku pozytywnym odbywa w OSK wyłącznie część praktyczną kursu.
- Warunkiem przystąpienia do egzaminu państwowego jest złożenie w Biurze Obsługi Klienta (BOK) wymaganych dokumentów. Osoba zapisująca się na egzamin otrzymuje wydruk (Zaświadczenie), w którym zapisane są jej dane osobowe, data i godzina egzaminu oraz kategoria prawa jazdy, o którą się ubiega.
Osoby, które rozpoczęły szkolenie w OSK przed 19.01.2013r., bądź uzyskały zaświadczenie o ukończeniu szkolenia przed 19.01.2013r. zgłaszają się do odpowiedniego Starostwa.
Termin egzaminu Klient ustala w chwili składania wymaganych dokumentów w BOK. Można z niego zrezygnować w formie pisemnej, najpóźniej 2 dni przed planowanym egzaminem, bez ponoszenia dodatkowych kosztów przy zmianie terminu egzaminu. W przypadkach losowych dyrektor ośrodka egzaminowania może podjąć decyzję o skróceniu tego terminu. Osoba występująca o odwołanie egzaminu z przyczyn losowych, do podania załącza dokument potwierdzający wystąpienie zdarzenia losowego. W przypadku wystąpienia z wnioskiem o zwrot opłaty jej wysokość zostanie pomniejszona o koszty zwrotu tej opłaty, nie więcej niż o 10% – Podstawa prawna – rozporządzenie MT,BiGM z dnia 9 kwietnia 2013r. poz. 476 – zmieniające rozporządzenie w sprawie wysokości opłat za przeprowadzenie egzaminu państwowego oraz stawek wynagrodzenia związanych z uzyskaniem uprawnień przez