Ranking szkół jazdy Katowice

Średnia cena kursu prawa jazdy w Katowice to 2189zł

Średnia cena dodatkowej godziny jazdy w Katowice to 78zł

Podane wartości są poglądowe i służą porównaniu cen w różnych rejonach.

Szkoły jazdy znajdujące się w tym mieście:
Lokalizacja:
Drogowa Trasa Średnicowa, 40-121 Katowice, Polska
Zmień Odczytaj
Lista szkół:

Szkoły

OSK Olaf – Marzena Gołosz
(0) 0 opinii
3-go maja 33, Katowice
Cila – Bartosz Pomietło
(0) 0 opinii
40-844 Katowice ul. Kossutha 6
OSK Silesia – sp. z o. o.
(0) 0 opinii
Mickiewicza 16, 40-092 Katowice, Polska
Liczba instruktorów: 1
AutoExpert – Ireneusz Domagała
(5) 1 opinii
Staromiejska 4, 40-013 Katowice, Polska
Liczba instruktorów: 2
Ecodrive Mariusz Piznal
(0) 0 opinii
Batorego 7, 40-061 Katowice, Polska
|< <12345678910111213 > >|

Nauka jazdy Katowice - Porównanie szkół jazdy w okolicy

Przed Tobą wybór nauki jazdy w Katowicach, prawda? Chcesz zdać swoje prawko jak najlepiej, bez zbędnego powtarzania egzaminów. Potrzebna Ci jest szkoła, która dobrze Cię do tego przygotuje. Na BeDriver znajdziesz najlepsze propozycje ośrodków szkoleniowych, które są dostępne w Twoim mieście. Ich wybór jest spory, dlatego wcześniej zapoznaj się z komentarzami o szkole i instruktorach. Dowiesz się z nich, czego możesz się spodziewać i jaka atmosfera panuje podczas teorii i jazd. Przyjrzyj się jeszcze cennikowi, informacjom o flocie i promocjom organizowanym przez szkołę. W ten sposób poznasz każdy z ośrodków bez przeskakiwania po przeróżnych stronach w internecie. Zapisz się na kurs już dzisiaj i zacznij jeździć! Powodzenia!

Jak znaleźć najlepszą szkołę nauki jazdy w Katowicach?

Jesteś w miejscu, w którym zebraliśmy dla Ciebie wszystkie liczące się OSK w Katowicach. W każdym z nich uczyli się jeździć kursanci obecnie posiadający swoje prawko. Który ośrodek szkoleniowy możesz wybrać Ty? Przeczytaj nasze podpowiedzi przydatne podczas podejmowania decyzji!

Sprawdź jakie opinie ma Twoja szkoła jazdy w Katowicach

Komentarze i oceny są bardzo ważne przy wybieraniu szkoły jazdy w Katowicach. Dlaczego? Bo zawierają informacje od osób, które przetestowały ośrodek i mają za sobą naukę w nim. Ty jesteś na początku tej drogi. O ile nie masz w jakiejś nauce jazdy znajomej osoby, trudno będzie ci spostrzec, czy jest godna zaufania. Dlatego na spokojnie przeczytaj komentarze i ustal, gdzie kursanci byli najbardziej zadowoleni z nauki, atmosfery i kosztów. Nie przywiązuj się jednak do nich kurczowo – czasem mogą być zbyt subiektywne. To tylko wskazówki.

Jakim samochodem będziesz jeździć podczas nauki jazdy w Katowicach?

To kolejna kwestia konieczna do rozważenia. Jeśli nie masz żadnych innych uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi wyczucie gazu i sprzęgła będzie dla ciebie czymś nowym. Nie mówiąc już o ruszaniu na wzniesieniu. Dlatego nauka jazdy w Katowicach powinna przewidywać dla ciebie uczenie się na samochodach identycznych z egzaminacyjnymi. Unikniesz w ten sposób stresu przyzwyczajania się do nowego wnętrza i sposobu ruszania, czy zmiany biegów. A przecież na egzaminie nie będzie na to czasu.

Ile kosztuje kurs na prawo jazdy w Katowicach?

Mawia się, że cena ma ogromne znaczenie w czynieniu cudów. Dlatego wielu kieruje się przede wszystkim tym kryterium. Prawdą jest też, że kurs prawa jazdy w Katowicach kat. B już dawno przekroczył cenę 2000 zł. Taniej już było, ale nie znaczy, że musisz korzystać ze szkół, które oferują wygórowane stawki. Na BeDriver możesz wyszukać szkoły po przedziale cenowym i wybrać najtaniej. Pamiętaj jednak, że tańsze rozwiązania nie zawsze gwarantują oszczędność – skąd wiesz, że nie będzie trzeba powtarzać egzaminu?

Zacznij naukę jazdy w Katowicach już dzisiaj z rankingiem BeDriver!

Z BeDriver możesz zacząć szkolenie zaraz po zapisaniu się do szkoły. Dlatego wybierz spośród listy szkół z twojego miasta, zapisz się na szkolenie i zacznij naukę. Nim się obejrzysz, wyjdziesz z auta egzaminacyjnego z pozytywnym wynikiem! Powodzenia!
W tym mieście prawo jazdy zdajesz na:
Toyota Yaris
(69 KM)
Volkswagen Transporter
Moc 85kW (115 KM)
Man 12.250
Bajaj B24
Moc 8,83kW (10,88 KM)
Suzuki Gladius 650
Moc 35kW (48 KM)
manualna
Romet ZetKA50
Moc 1,47kW (2,9 KM)
Autosan Lider
Moc 184kW (250 KM)
Zetor Proxima 8441
Moc 60kW (81,58 KM)
Trasy egzaminacyjne znajdujące się w tym mieście:
Trasa egzaminacyjna w Katowicach kat. B:

Opis trasy: Wyjazd przez stację benzynową w prawo Dojazd do ronda przy ulicy Damrota, nawrót na Francuską w stronę WORDU Skręt w ulicę Ceglaną, dojazd do świateł przy Kościuszki Skręt w prawo na światłach w ulicę Kościuszki Skręt w prawo na ALMĘ Parkowanie za ALMĄ Powrót taką małą ulicą z powrotem na Ceglaną i znów do tych samych świateł przy Kościuszki :D Tym razem skręt na Kościuszki w lewo Skręt z Kościuszki w lewo w ulicę Zgrzebnioka Na końcu tej ulicy skręt w prawo do skrzyżowania prz wjeździe na Ptasie Osiedle. Na tym skrzyżowaniu zawracamy z powrotem na Zgrzebnioka. Jedziemy prosto Meteorologów do Francuskiej. Skręt w prawo na Francuską w kierunku Muchowca. Na Muchowcu zatrzymanie na żądanie oraz zawracanie z użyciem infrastruktury po lewej stronie (brama). Powrót ul. Francuską do WORDU.


Trasa egzaminacyjna Katowice 2

Długość trasy: 23.68 km


Opis trasy: Trasa w deszczu, małym ruchu i cichym, ale wymagającym egzaminatorze. Prowadził mnie na niezbyt skomplikowane trasy, chyba dlatego że już połowa oblała na placu i swój limit miał wykorzystany. Na miasto wyjechałem jako trzeci, przede mną zdali wszyscy, a za mną był jeszcze jeden kursant.


Miejsca opisowe:
Ul. Lotnisko
Ograniczenie do 30km/h – trzeba zwolnić

Drogowa Trasa Średnicowa
Teren zabudowany, ciężarówką tylko 50 km/h

Trasa egzaminacyjna Katowice 3

Długość trasy: 10.08 km


Opis trasy: Zaczynamy standardowo wyjazd stacją paliw. Jedziemy francuska przez skrzyzowanie z sygnalizacja prosto. Przez następne skrzyzowanie z sygnalizacja również prosto. Skręt w lewo w ulice Ligonia Skręt w lewo w ulice Reymonta Skręt w lewo w ulice Powstańców Następnie skręt w prawo i z powrotem jesteśmy na Francuskie. Na skrzyzowaniu z swiatłami kierujemy się na rondko na którym zarwacamy. Ponownie bedąc na Francuskiej na światłach skręcamy na al. Górnośląska Wjeżdżamy na parking CH 3 stany i pokonujemy 2 ronda Skręcamy w prawo w ulice Lotnisko Skręcamy w lewo w ulice Francuska (na Muchowiec) na tej ulice odbylo sie zatrzymanie oraz po przejechaniu skrzyzowania z ul. trzech stawow w pierwszej wolnej bramie wykonany byl manewr zawracania z wykorzystaniem infrastruktury. Po zawroceniu jedziemy Francuska Na skrzyzowniu Francuska/Lotnisko jedziemy prosto Na skrzyzowaniu z sygnalizacja skrecamy w lewo w ulice ceglaną Na światłach jedziemy prosto na Meteorologów Skręcamy w prawo w ulice Zgrzebnioka Skręcamy w lewo w ulice Bocianów (tam wykonujemy parkowanie) Z ulicy Bocianów skręcamy w lewo na ulice Zgrzebnioka Skręt w prawo w Kościuszki Skręt w prawo w Ceglaną Na skrzyzowniu z meteorologow skrecamy w lewo (caly czas Ceglana) Na skrzyzowniu z Francuska skręcamy w prawo i potem w lewo do WORDu (z górki)


Miejsca opisowe:
Ul. Francuska
Zawracanie z wykorzystaniem infrastruktury

Ul. Bocianów
Parkowanie

Skrzyżowanie ul. Zgrzebionka i ul. Kościuszki
Uwaga na tramwaje

Trasa egzaminacyjna Katowice 4

Długość trasy: 8.55 km


Opis trasy: Parkowanie prostopadłe na parkingu za Almą. Zawracanie na 3 - ul. Francuska na Muchowcu. Zatrzymanie we wskazanym miejscu także ulica Francuska na Muchowcu, przy jednej z latarni.


Ośrodek Egzaminacyjny w Katowice

OŚRODKI EGZAMINACYJNE WORD Katowice:

Katowice posiadają aż sześć różnych ośrodków egzaminacyjnych. Siedziba główna znajduje się w Katowicach przy ul. Francuskiej 78, 40-507 Katowice. Oddziały terenowe znajdują się w Dąbrowie Górniczej przy ul. Tysiąclecia 56, w Bytomiu przy ul. Strzelców Bytomskich 98, w Jastrzębiu Zdrój przy ul. Armii Krajowej 31, w Tychach przy ul. Jana Pawła II 3 oraz w Rybniku przy ul. Ekonomicznej 21.

 

W ośrodkach egzaminacyjnych w Katowicach, Dąbrowie Górniczej oraz Jastrzębiu Zdrój prawo jazdy można zdawać na kategorie: AM, A1, A2, A, B, B1, B+E, C, C1, C+E, C1+E, D, D1, D+E, D1+E oraz T, a w pozostałych miejscowościach – Bytom, Tychy i Rybnik można zdawać prawo jazdy na kategorie: AM, A1, A2, A, B, B1, B+E, C, C1, C+E, D, D1, D+E oraz T.

 

CZYM JESZCZE ZAJMUJE SIĘ WORD W KATOWICACH?

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Katowicach w swojej ofercie ma nie tylko państwowe egzaminy na prawo jazdy, zarówno teoretyczne, jak i praktyczne, ale również:

 • Kurs reedukacyjny – jest to kurs dla osób, które prowadziły pojazd pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających. Kurs jest obowiązkowy dla osób, które zostały na niego skierowane przez starostę.
 • Szkolenie dla kierowców, którzy naruszyli przepisy ruchu drogowego – kurs ten jest przeznaczony dla kierowców, którzy nagminnie naruszają przepisy o ruchu drogowym i mają na swoim koncie dużą liczbę punktów karnych.
 • Kurs kwalifikacyjny dla egzaminatorów.
 • Kurs dla instruktorów oraz nauczycieli ze szkół jazdy – kursy pozwalające na samodzielne prowadzenie zajęć praktycznych i teoretycznych w szkołach jazdy.
 • Szkolenie w zakresie samodzielnego kierowania ruchem drogowym.
 • Kurs dla kierowców, którzy zajmują się transportem niebezpiecznych towarów.

Egzaminy odbywają się na profesjonalnie przygotowanym sprzęcie oraz na w pełni sprawnych pojazdach przystosowanych do tego zadania. Zarówno sale, jak i pojazdy oraz plac manewrowy kandydaci na kierowców mogą zobaczyć w galerii na stronie internetowej WORD Katowice. Za pomocą tej strony można zapisywać na egzaminy. Można się także zapisywać osobiście w placówce WORD od poniedziałku do piątku od 8:00 do 19:00 – w tym czasie odbywają się także egzaminy i szkolenia.

W Dąbrowie Górniczej oprócz egzaminów na prawo jazdy można także zapisać się na:

 • Szkolenie dla instruktorów nauki jazdy
 • Szkolenie dla egzaminatorów
 • Szkolenie dla kierowców z dużą ilością punktów karnych
 • Szkolenie dla osób kierujących ruchem drogowym
 • Szkolenie dla kierowców zajmujących się przewozem niebezpiecznych ładunków
 • Szkolenie okresowe dla zawodowych kierowców zajmujących się transportem

Na konkretny egzamin można zapisać się za pomocą strony internetowej lub bezpośrednio w oddziale od poniedziałku do piątku od 8:00 do 19:00.

W Bytomiu oprócz egzaminów na prawo jazdy można także zapisać się na:

 • Szkolenie dla instruktorów nauki jazdy
 • Szkolenie dla egzaminatorów
 • Szkolenie dla kierowców z dużą ilością punktów karnych
 • Szkolenie dla osób kierujących ruchem drogowym
 • Szkolenie dla kierowców zajmujących się przewozem niebezpiecznych ładunków
 • Szkolenie okresowe dla zawodowych kierowców zajmujących się transportem
 • Szkolenie na wózki widłowe

Na konkretny egzamin można zapisać się za pomocą strony internetowej lub bezpośrednio w oddziale od poniedziałku do piątku od 8:00 do 19:00.

W Rybniku oprócz egzaminów na prawo jazdy można także zapisać się na:

 • Szkolenie dla instruktorów nauki jazdy
 • Szkolenie dla egzaminatorów
 • Szkolenie dla kierowców z dużą ilością punktów karnych
 • Szkolenie dla osób kierujących ruchem drogowym
 • Szkolenie okresowe dla zawodowych kierowców zajmujących się transportem

Na konkretny egzamin można zapisać się za pomocą strony internetowej lub bezpośrednio w oddziale od poniedziałku do piątku od 8:00 do 19:00.

W Tychach oprócz egzaminów na prawo jazdy można także zapisać się na:

 • Szkolenie dla instruktorów nauki jazdy
 • Szkolenie dla nauczycieli
 • Szkolenie dla egzaminatorów
 • Szkolenie dla kierowców z dużą ilością punktów karnych
 • Szkolenie dla kierowców jeżdżących pod wpływem środków odurzających, w tym alkoholu
 • Szkolenie okresowe dla zawodowych kierowców
 • Warsztaty dla egzaminatorów
 • Warsztaty dla instruktorów w szkołach nauki jazdy

Na konkretny egzamin można zapisać się za pomocą strony internetowej lub bezpośrednio w oddziale od poniedziałku do piątku od 8:00 do 19:00.

W Jastrzębiu Zdroju oprócz egzaminów na prawo jazdy można także zapisać się na:

 • Szkolenie dla instruktorów nauki jazdy
 • Szkolenie dla egzaminatorów
 • Szkolenie dla kierowców, którzy zawodowo zajmują się transportem
 • Szkolenie dla kierowców z dużą ilością punktów karnych
 • Szkolenie dla kandydatów na operatorów wózków widłowych
 • Szkolenie dla osób mających zajmować się kierowaniem ruchem drogowym
 • Szkolenie dla kierowców jeżdżących pod wpływem środków odurzających, w tym alkoholu

 

Na konkretny egzamin można zapisać się za pomocą strony internetowej lub bezpośrednio w oddziale od poniedziałku do piątku od 8:00 do 19:00.

Średnia cena kursu prawa jazdy w Katowice to

do góry