Blog

bezpieczeństwo pierwszeństwo zasady ruchu
Piesi w ruchu drogowym – czy zawsze mają pierwszeństwo?

Nowelizacja przepisów związanych z bezpieczeństwem pieszych wprowadziła delikatny bałagan interpretacyjny. Są pewne kwestie, które się jednak nie zmieniły i nadal obowiązują wszystkich kierowców. Czy piesi zawsze mają pierwszeństwo? Po czym poznać przejście sugerowane i jak na nie zareagować? Sprawdź to!…

Czytaj więcej
bezpieczna jazda po kursie prawo jazdy
Pierwszy wyjazd na miasto – o tym nie zapomnij!

Młode osoby, które zdały prawo jazdy, mogą obawiać się wyjazdu na miasto samodzielnie. Lęk przed wzmożonym ruchem ulicznym nie zawsze oznacza amaksofobię. Jest kilka złotych zasad, które warto wziąć pod uwagę, gdy zaczynasz podróżować po mieście bez instruktora. Poznasz je w poniższym artykule. Przeczytaj i wypróbuj!…

Czytaj więcej
ceny Egzamin prawo jazdy Przed kursem
Prawo jazdy na motocykl – co musisz zrobić?

Jazda motocyklem jest marzeniem wielu młodych osób. Co ciekawe, nie trzeba mieć ukończonych 18 lat, by legalnie wsiąść na swój pierwszy motor. W Polsce występują 4 kategorie prawa jazdy na motor – AM, A1, A2 oraz A. Sprawdź, co trzeba zrobić, by je osiągnąć i jakie motocykle możesz dzięki nim prowadzić!…

Czytaj więcej
Egzamin Nauka Jazdy prawo jazdy przed egzaminem zasady ruchu znaki drogowe
Znaki zakazu obowiązujące w Polsce

Na pewno nie raz widziałeś już znaki zakazu przy drogach. Sygnalizują kierowcy (i nie tylko jemu), że nie powinien wykonywać pewnej czynności. Czy to jedyna ich funkcja?…

Czytaj więcej
Egzamin Trasy egzaminacyjne Warszawa
Trasy egzaminacyjne Warszawa

Przedstawiamy przykładowe trasy egzaminacyjne w Warszawie. Biegną one z głównej siedziby Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Warszawie znajdującego się przy ulicy Odlewniczej 8 oraz oddziałów WORD Bemowo przy ulicy Powstańców Śląskich 127A i Radarowa przy ulicy Radarowej 1.

Czytaj więcej
Egzamin Trasy egzaminacyjne Zielona Góra
Trasy egzaminacyjne Zielona Góra

Przedstawiamy przykładowe trasy egzaminacyjne w Zielonej Górze. Biegną one z głównej siedziby Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Rzeszowie znajdującego się przy ulicy Nowej 4B.

Czytaj więcej
Egzamin Trasy egzaminacyjne Zamość
Trasy egzaminacyjne Zamość

Przedstawiamy przykładowe trasy egzaminacyjne w Zamościu. Biegną one z głównej siedziby Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Zamościu znajdującego się przy ulicy Kilińskiego 84E.

Czytaj więcej
Egzamin Trasy egzaminacyjne Wrocław
Trasy egzaminacyjne Wrocław

Przedstawiamy przykładowe trasy egzaminacyjne we Wrocławiu. Biegną one z głównej siedziby Dolnośląskiego Ośrodka Ruchu Drogowego we Wrocławiu znajdującego się przy ulicy Łagiewnickiej 12.

Czytaj więcej
Egzamin Trasy egzaminacyjne Włocławek
Trasy egzaminacyjne Włocławek

Przedstawiamy przykładowe trasy egzaminacyjne w Włocławku. Biegną one z głównej siedziby Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Włocławku znajdującego się przy ulicy Zielnej 2/4.

Czytaj więcej
Egzamin Trasy egzaminacyjne Wałbrzych
Trasy egzaminacyjne Wałbrzych

Przedstawiamy przykładowe trasy egzaminacyjne w Wałbrzychu. Biegną one z oddziału Dolnośląskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Wałbrzychu znajdującego się przy Ulicy Wysockiego 28.

Czytaj więcej