Ranking szkół jazdy Wrocław

Średnia cena kursu prawa jazdy w Wrocław to 2290zł

Średnia cena dodatkowej godziny jazdy w Wrocław to 79zł

Podane wartości są poglądowe i służą porównaniu cen w różnych rejonach.

Szkoły jazdy znajdujące się w tym mieście:
Lokalizacja:
Stare Miasto, Wrocław, Polska
Zmień Odczytaj
Lista szkół:

Szkoły

Kowalski OSK – Przemysław Kowalski
(0) 0 opinii
Kruszwicka 26, 53-671 Wrocław, Polska
Wyższa Szkoła Jazdy
(0) 0 opinii
Kazimierza Wielkiego 9, 50-043 Wrocław, Polska
Liczba instruktorów: 8
Tornado
(0) 0 opinii
Kazimierza Wielkiego 9, 50-043 Wrocław, Polska
Ekspert – Artur Jawień
(0) 0 opinii
Kazimierza Wielkiego 9, 50-043 Wrocław, Polska
Autko – Leszek Pławiak
(5) 1 opinii
Piłsudskiego 16, 50-438 Wrocław, Polska
Liczba instruktorów: 10
|< <1234567 > >|

Nauka jazdy Wrocław - Która szkoła jazdy jest najlepsza?

Wybierasz naukę jazdy we Wrocławiu i chcesz zrobić to dobrze? Jesteś w świetnym miejscu! Na BeDriver zebraliśmy dla Ciebie najlepsze ośrodki szkoleniowe z całego Wrocławia i umieściliśmy w jednym miejscu. W ten sposób możesz wybierać spośród wszystkich dostępnych w mieście. Jeśli chcesz, zerknij na dostępnych instruktorów i poczytaj, co mówią o nich twoi rówieśnicy. Z komentarzy dowiesz się, jaka atmosfera panujesz w wybranym OSK, czego możesz spodziewać się po jazdach i jakie ogólne wrażenia mieli kursanci po zakończeniu nauki. Sprawdź też aktualny cennik każdej szkoły, informacje o flocie pojazdów i promocje przygotowane przez OSK. Już dzisiaj zacznij przygodę z kierownicą i zmierzaj prosto do celu. Twoje prawko czeka na Ciebie! Powodzenia!

Najlepsza nauka jazdy we Wrocławiu – jak ją wybrać?

Jak ułatwić sobie decyzję o wyborze nauki jazdy we Wrocławiu? To nie takie trudne, jakby mogło się wydawać. Wystarczy uwzględnić kilka prostych zasad przed podjęciem ostatecznej decyzji. Opisaliśmy je poniżej. Jesteśmy pewni, że ci się przydadzą. Sprawdź je!

Opinie o szkole jazdy we Wrocławiu

Bez opinii trudno dzisiaj wybrać coś w internecie. Dlatego wcześniej sprawdź opinie, jakie twoi rówieśnicy wystawili ośrodkom szkoleniowym i pracującym tam instruktorom. Dzięki nim dowiesz się, czego możesz się spodziewać po kursie, w jakiej atmosferze przebiega szkolenie i jazdy, a także co już po wszystkim o OSK myślą absolwenci. To dobry sposób na wejście do środka, zanim jeszcze zapiszesz się na zajęcia. Tylko uważaj – bardzo negatywne komentarze mogą być złośliwe i nie mówić obiektywnie całej historii.

Na jakich samochodach uczy się na prawo jazdy we Wrocławiu?

Dla ułatwienia sobie zdawania egzaminu najlepiej jest wybrać naukę jazdy we Wrocławiu dysponującą identycznymi modelami aut co WORD. W innym przypadku trzeba będzie dodatkowo szukać informacji o rozmieszczeniu osprzętu i świateł. Ale sprzęgła i gazu nie wyczujesz z filmików, dlatego lepiej nie ryzykować. Postaw na taki ośrodek, który nauczy cię jazdy samochodem egzaminacyjnym. W ten sposób oszczędzisz sobie stresu i poczujesz się pewniej, gdy zostaniesz poproszony o podejście do auta.

Czy OSK we Wrocławiu ułatwia naukę na egzamin na prawo jazdy?

Co to dokładnie znaczy? Chodzi o wszystkie dodatkowe sprawy związane z samym przebyciem szkolenia. OSK może umożliwić ci kontakt z wybranym lekarzem i udzielić rabatu na badania. Pracownicy ośrodka szkoleniowego dają też możliwość nauki online, jeśli tego potrzebujesz. Niektórzy oczekują też niestandardowego ustawienia godzin jazdy albo rozpoczynania ich w wybranym miejscu. Jeśli zależy ci na takich udogodnieniach, warto sprawdzić ich dostępność w wybranym ośrodku.

Już dziś wybierz kurs na prawo jazdy we Wrocławiu z BeDriver!

Stworzyliśmy dla ciebie przestrzeń, która daje swobodny wybór nauki jazdy we Wrocławiu. Który OSK wybierzesz, to już twoja decyzja. Uwzględnij jednak powyższe podpowiedzi, żeby potem nie żałować. Skorzystaj z kursu i zacznij swoją podróż po prawo jazdy już dziś! Powodzenia!

Informacje
Dolnośląski Ośrodek Ruchu Drogowego w Krakowie 50-512 Wrocław Ul. Łagiewnicka 12 NIP: 899-21-98-741

Telefony:
Sekretariat WORD : /71/ 774-67-70 FAX : /71/ 774-67-99 Referat Obsługi Klienta : /71/ 774-67-93 Dział Szkoleń : /71/ 774-67-74 Dział Egzaminowania : /71/ 774-67-76 Dział Organizacji i Logistyki : /71/ 774-67-78 Dział Finansowo - Księgowy : /71/ 774-67-83 Inspektor Ochrony Danych : /71/ 774-67-84

Godziny otwarcia: Referat Obsługi Klienta DORD: od poniedziałku do piątku w godz. 7.30 - 16.30 Sekretariat DORD Wrocław: od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 - 15.00

Przejdź do strony internetowej Siedziba główna.

Zgłoś zmianę

W tym mieście prawo jazdy zdajesz na:
Kia Rio
Moc 61,78kW (84 KM)
Yamaha MT 07
Moc 54,43kW (74,8 KM)
Yamaha XJ6N
Moc 57,37kW (78 KM)
Honda NC700SC
Romet ZetKA50
Moc 1,47kW (2,9 KM)
MAN 12.240
Moc 176kW (240 KM)
manualna
Otokar Vectio T
Yamaha YBR125 Custom
Moc 7,5kW (10,2 KM)
Trasy egzaminacyjne znajdujące się w tym mieście:
Trasa egzaminacyjna Buforowa-Klecina:

Długość trasy: 19.62 km


Opis trasy: Buforowa, plac - Bardzka - Aleja AK - WORD - Tarnogajska - Aleja AK - Krakowska - Karwińska - Mościckiego - Topolowa - Cedrowa (p. równoległe) - Pionierów (p.prostopadłe) - Gazowa (zatrzymanie do wyzn.punktu, zatoczka) - Świeradowska - Orzechowa - Aleja AK, tam w prawo: Borowska, nawratka na wys. Ślicznej - Aleja AK - Ślężna, Aleja Lipowa - Sudecka - Waligórskiego - Przyjaźni - Wałbrzyska, OSK Auto-Kod


Miejsca opisowe:
Cedrowa
Parkowanie równoległe

Pionierów
Parkowanie prostopadłe

Gazowa
Zatrzymanie do wyznaczonego punktu – zatoczka

Borowska
Nawrotka na wysokości ul. Ślicznej

Trasa egzaminacyjna WORD Wrocław – Huby – Brochów - WORD

Długość trasy: 14.96 km


Opis trasy: WORD Wrocław – Łagiewnicka – Tarnogajska – Piękna – Nyska – Jesionowa – Hubska – św. Jerzego – Wapienna – Kamienna – Bardzka – Aleja AK – Krakowska – Karwińska – Topolowa – Cedrowa – Pionierów – Mościckiego – Gazowa – Morwowa – Ziębicka – Aleja AK – Łagiewnicka - WORD


Miejsca opisowe:
Ul. Nyska
Nawrotka na podjeździe
Ul. Krakowska
Centrum handlowe – nawrotka, skręt bezkolizyjny
Ul. Cedrowa
Parkowanie równoległe
Ul. Gazowa
Zatrzymanie do wskazanego punktu w zatoczce

Trasa egzaminacyjna WORD Wrocław – Gaj - WORD

Długość trasy: 8.64 km


Opis trasy: WORD Wrocław – Łagiewnicka – Tarnogajska – Brochów – Cedrowa – Pionierów – Mościckiego – Gazowa – Bardzka – Aleja AK - WORD


Miejsca opisowe:
Ul. Topolowa
Parkowanie prostopadłe z zawracaniem
Ul. Cedrowa
Parkowanie równoległe
Ul. Gazowa
Zatrzymanie do wskazanego punktu w zatoczce

Ośrodek Egzaminacyjny w Wrocław

OŚRODKI EGZAMINACYJNE WORD WROCŁAW:

Wrocław posiada trzy ośrodki egzaminacyjne. Siedziba główna Dolnośląskiego Ośrodka Ruchu Drogowego we Wrocławiu (WORD Wrocław) znajduje się na ul. Łagiewnickiej 12. Oddziały terenowe WORD Wrocław znajdują się w Oławie oraz Oleśnicy. Oławski adres to ul. Różana 8, 55-200 Oława, a w Oleśnicy to ul. Wrocławska 30b, 56-400 Oleśnica.

 

W WORDzie we Wrocławiu prawo jazdy można zdawać na kategorie A, A1, A2, AM, B, B1,B+E,  C, C+E, D. W Oławie można zdawać prawo jazdy tylko kategorii B, a w Oleśnicy na motory (AM, A1, A2, A) oraz samochody osobowe (B1 oraz B).

Oława – B

Oleśnica – AM, A1, A2, A, B1, B

 

GDZIE ŁATWIEJ ZDAĆ PRAWO JAZDY W WROCŁAWIU?

Jak wynika z licznych artykułów prawo jazdy w Oleśnicy oraz w Oławie jest zdać dużo trudniej niż we Wrocławiu, dlatego frekwencja w tych ośrodkach nie jest szczególnie duża.

 

 

JAK ZDAĆ PRAWO JAZDY WE WROCŁAWIU?

Aby zdać prawo jazdy w Krakowie trzeba się solidnie do tego zadania przygotować. Każdy kursant musi zaliczyć przygotowanie teoretyczne oraz praktyczne, aby móc z powodzeniem odbyć egzamin państwowy. Oczywiście kluczem do sukcesu jest zaangażowanie w naukę, ale też słuchanie instruktorów podczas prowadzonych przez nich lekcji.

WAŻNE DLA OSÓB UBIEGAJĄCYCH SIĘ O PRAWO JAZDY:

  1. Przed przystąpieniem do szkolenia należy złożyć, we właściwym ze względu na miejsce zamieszkania starostwie / prezydentowi miasta (wydziale komunikacji tego urzędu), następujące dokumenty:
  • wniosek o wydanie prawa jazdy lub pozwolenia;
  • orzeczenie lekarskie stwierdzające brak przeciwwskazań zdrowotnych do kierowania pojazdem i orzeczenie psychologiczne o braku przeciwwskazań psychologicznych do kierowania pojazdem, o ile jest ono wymagane;
  • wyraźną, aktualną i kolorową fotografię o wymiarach 3,5 x 4,5 cm;
  • zgodę rodziców- jeżeli jest wymagana;
  • kserokopię posiadanego prawa jazdy – jeżeli posiada.
  1. Na podstawie ww. dokumentów właściwy organ wydający prawo jazdy lub pozwolenie, w terminie nieprzekraczającym dwóch dni roboczych, generuje w systemie teleinformatycznym profil kandydata na kierowcę (PKK) oraz wydaje osobie jego numer identyfikujący PKK.
  1. Po zakończeniu szkolenia w OSK i wniesieniu opłaty za egzamin – WORD wyznaczy termin egzaminu po udostępnieniu przez kandydata na kierowcę swojego numeru identyfikującego profil oraz PESEL.
  2. Osoba może przystąpić również do części teoretycznej egzaminu państwowego w WORD przed rozpoczęciem szkolenia w OSK, w sytuacji tej po uzyskanym wyniku pozytywnym odbywa w OSK wyłącznie część praktyczną kursu.
  3. Osoba zapisana na egzamin w WORD otrzymuje zaświadczenie, w którym zapisane są jej dane osobowe, data i godzina egzaminu oraz kategoria prawa jazdy, o którą się ubiega. Na odwrocie zaświadczenia znajduje się klauzula informacyjna o treści przedstawionej poniżej.
  4. Jeżeli dostępne są wolne miejsca osoba może zapisać się na egzamin w tym samym dniu. WORD dopuszcza również możliwość przystąpienia do egzaminu w tym samym dniu, w przypadku niepowodzenia na egzaminie.
  5. Na pisemny wniosek osoby egzaminowanej pracownik działu obsługi klienta WORD zwalnia profil kandydata na kierowcę (PKK) w celu umożliwienia jego pobrania przez inny ośrodek egzaminowania.
  6. Zaleca się przyjść na egzamin ok. 5 minut przed wyznaczoną godziną. Egzaminy teoretyczne prowadzone są w sali egzaminacyjnej nr A 102 znajdującej się na pierwszym piętrze – część A. Osoby przystępujące do egzaminu praktycznego oczekują na jego rozpoczęcie w poczekalni dla osób oczekujących na egzamin praktyczny – na parterze, przejście korytarzem wzdłuż budynku, z Biura Obsługi Klientów do budynku B.
  7. Osoba egzaminowana rozpoczyna część praktyczną egzaminu o wyznaczonej godzinie wskazanej w zaświadczeniu. Może jednak zostać wylosowana do egzaminu z opóźnieniem nie większym niż 15 minut, jeżeli wcześniejszy egzamin przedłuży się ze względu na warunki pogodowe lub nietypowe sytuacje drogowe. Osoby niesłyszące lub słabo słyszące proszone są o zgłoszenie tego faktu koordynatorowi przed wyznaczoną godziną egzaminu.
  8. Egzaminator nie przeprowadza egzaminu w sytuacjach określonych w par. 15 Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 28 czerwca 2019 r. w sprawie egzaminowania osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami, szkolenia, egzaminowania
    i uzyskiwania uprawnień przez egzaminatorów oraz wzorów dokumentów stosowanych w tych sprawach, w tym jeżeli osoba zgłaszająca się na egzamin nie spełnia warunków wynikających z wpisanych w orzeczeniu lekarskim kodów ograniczeń w korzystaniu z uprawnień do kierowania pojazdami ze względu na stan zdrowia.
  9. Na wniosek osoby składającej egzamin, będącej osobą uprawnioną w rozumieniu ustawy z dnia 19 sierpnia 2011r. o języku migowym i innych środkach komunikowania się (Dz.U. z 2017r. poz. 1824), wojewódzki ośrodek ruchu drogowego, z dniem 1 października 2018r., zapewnia nieodpłatną pomoc tłumacza języka migowego lub systemu językowo-migowego podczas egzaminu na prawo jazdy, z wyłączeniem części teoretycznej przeprowadzanej w formie testów z pytaniami generowanymi w czasie rzeczywistym za pomocą techniki informatycznej.

Osoba uprawniona jest zobowiązana zgłosić chęć skorzystania z nieodpłatnej pomocy tłumacza języka migowego lub systemu językowo-migowego, ze wskazaniem wybranej metody komunikowania się, co najmniej na 3 dni robocze przed wyznaczonym terminem egzaminu.

Zgłoszenie winno zawierać:

    • Imię i nazwisko osoby egzaminowanej,
    • Datę egzaminu.
    • Godzinę egzaminu.
    • Kategoria prawa jazdy.
    • Podpis osoby zgłaszającej.
    • Telefon kontaktowy.

W przypadku braku możliwości realizacji świadczenia w terminie zgłoszonym przez osobę przystępującą do egzaminu, wojewódzki ośrodek ruchu drogowego zawiadamia, wraz
z uzasadnieniem osobę, wyznaczając możliwy termin realizacji świadczenia.

Zdawalność:

Egzamin teoretyczny:
– ogółem – 56,3%

– za pierwszym podejściem – 65,3 %

Egzamin praktyczny:

– ogółem – 38,3 %

– za pierwszym podejściem – 40,5%

 

Średnia cena kursu prawa jazdy w Wrocław to

do góry