Szkoła Nauki Jazdy

5 wskazówek, jak znaleźć najlepszy ośrodek szkolenia kierowców!

Przed Tobą upragniony kurs na prawo jazdy? Dzisiaj uprawnienia do kierowania pojazdami to absolutna podstawa. Wybrana przez Ciebie szkoła nauki jazdy wywrze niezatarty wpływ na to, jak będziesz jeździć swoim samochodem. Oto 5 zasad pomocnych przy wyborze szkoły jazdy!

Krok nr 1 – nauka teorii stacjonarna czy online?

Zasadniczo ten krok wpływa na wszystkie inne, które za chwilę poznasz. Gdy zastanawiasz się, jaką szkołę nauki jazdy wybrać, odpowiedz sobie właśnie na powyższe pytanie. Jeśli interesuje Cię jedynie nauka zdalna na prawo jazdy, miejsce ośrodka nie ma tak dużego znaczenia (o tym jeszcze opowiemy). W przypadku programu stacjonarnego Twoja szkoła nauki jazdy powinna znajdować się blisko domu, szkoły lub uczelni.  Dzięki temu zaoszczędzisz sporo czasu na dojazdy.

Krok nr 2 – przygotuj listę OSK

Dla uporządkowania tematu zrób sobie zestawienie ośrodków szkolenia kierowców. Jeśli mieszkasz w niewielkiej miejscowości, zazwyczaj będzie się ona ograniczała do dwóch lub trzech pozycji. W takim wypadku przenoszenie ich na papier nie będzie konieczne. Ale sprawdzenie, jaka jest najlepsza szkoła nauki jazdy w dużym mieście, wymaga prześledzenia kilkunastu pozycji i ich zestawienia ze sobą. W praktyce okaże się, że niejedna szkoła nauki jazdy będzie miała dobre opinie lub interesującą Cię cenę. I w ten sposób przechodzimy do kolejnych punktów.

Krok nr 3 – jakie opinie ma szkoła nauki jazdy?

Od tego w zasadzie często się zaczyna. Pytasz kolegów, znajomych i inne osoby, bo chcesz dowiedzieć się, jaka naprawdę jest ta konkretna nauka jazdy. Jak wybrać ją dobrze? Opinie ludzi z otoczenia mają duże znaczenie, ale pamiętaj – każdy ma trochę inne odczucia. Coś, co dla Twojej koleżanki będzie ważne, dla Ciebie może nie mieć żadnego znaczenia. Opinii możesz szukać na forach internetowych, na portalach społecznościowych, albo w dedykowanych wyszukiwarkach np. BeDriver. 

Krok nr 4 – ile musisz zapłacić za kurs?

Nie ukrywajmy, że cena szkolenia ma duże znaczenie dla młodego człowieka. Wydanie niemal 3 000 zł za szkolenie nie dla każdego jest sprawą błahą. Dlatego szkoła nauki jazdy, która Ci się spodoba, powinna też mieć odpowiedni przedział cenowy za kurs. Jeśli nie możesz od razu wyłożyć całej sumy, sprawdź, czy dana szkoła nauki jazdy ma możliwość rozłożenia należności na raty. Z drugiej strony nie kieruj się jedynie kosztami szkolenia. Czasem lepiej jest wydać 200-300 zł więcej, żeby zdobyć cenne doświadczenie i nauczyć się ważnych nawyków.

Krok nr 5 – czym będziesz jeździć?

Tania szkoła nauki jazdy oferuje kurs wysłużonym autem? Możesz męczyć się nie tylko ze stresem z wyjazdu na ulicę, ale też z poruszania się samochodem. Poza tym bardzo dobrze jest sprawdzić, jaką konkretnie flotą pojazdów dysponuje OSK. Wcześniej dowiedz się, jakie pojazdy egzaminacyjne ma w zanadrzu WORD. Potem znajdź taką szkołę nauki jazdy, która oferuje szkolenie tym samym modelem auta. Nie będzie trzeba uczyć się obsługi gazu, sprzęgła, hamulca i rozmieszczenia komory silnika.

Przed wyborem nauki jazdy dla siebie, sprawdź na BeDriver listę najchętniej polecanych ośrodków i instruktorów. Dzięki dobrej szkole na pewno zdasz za pierwszym razem!

Powodzenia!

Wróć do bloga