Jak znaleźć dobrego instruktora?

Przygotowywanie się do zdawania kursu na prawo jazdy wymaga znalezienia dobrego nauczyciela. Jeśli znasz takiego osobiście, sprawa jest bardzo prosta. Co jednak wtedy, gdy musisz szukać gdzieś informacji? Gdzie takich wiadomości szukać? Poznaj 3 zasady!

1 – Skorzystaj z wyszukiwarki

Świetnym sposobem na znalezienie dobrego instruktora jest skorzystanie z wyszukiwarki. Na BeDriver znajdziesz mnóstwo nauczycieli, którzy przygotowali do egzaminów wielu kursantów. Możesz przeszukać ich według ocen, ale też lokalizacji czy komentarzy absolwentów. Dzięki temu dowiesz się, którzy z nich są najlepiej oceniani. Zachęcamy więc do sprawdzenia naszego rankingu szkół jazdy w Warszawie. Poza tym dobry instruktor jest możliwy do znalezienia innymi metodami.

2 – Poszukaj dobrej szkoły jazdy

Z czego wynikają bardzo dobre oceny na temat danego ośrodka szkoleniowego? Biorą się oczywiście z opinii, jakie mają instruktorzy. Jeśli dany OSK jest w czołówce zestawienia ośrodków w danym mieście, możesz mieć pewność, że znajdzie się tam najlepszy instruktor nauki jazdy dla Ciebie. To prawda, ze kursanci mogą oceniać również jakość nauki teoretycznej, czy auta wykorzystywane na kursie. Jednak najczęściej dana szkoła jest oceniana właśnie przez pryzmat nauczycieli tam pracujących. OSK jest w czołówce? To oznacza, że mają dobrych instruktorów.

3 – Szukaj opinii wśród znajomych

Kto jak nie przyjaciele i koledzy? To prawda, że często wybieramy coś, co przypadło do gustu również znajomym. Dlatego przed wyborem konkretnego instruktora warto zasięgnąć języka w swoim otoczeniu. Pamiętaj jednak, że najlepszy instruktor nauki jazdy dla Twojego kolegi nie musi być taki dla Ciebie. Nasza ocena bardzo często jest subiektywna i nie musi pokrywać się akurat z Twoimi oczekiwaniami. Niemniej jednak wypytanie znajomych to dobra opcja.

Dlaczego dobry instruktor ma znaczenie?

Na kursie teoretycznym poznajesz zasady jazdy. Podczas godzin zajęć praktycznych uczysz się je stosować w życiu. To o wiele ważniejsze niż tylko czyste wkuwanie zasad. Dlatego osoba, która Cię tego uczy, powinna precyzyjnie i cierpliwie uczyć Cię stosowania przepisów za kierownicą. Poza tym udzieli Ci wsparcia w wyrobieniu sobie odpowiednich nawyków podczas prowadzenia samochodu. A to jest w zasadzie bezcenne!
Dobry instruktor to połowa sukcesu, dlatego to takie ważne, by wybrać go starannie. Jeśli szukasz instruktora, sprawdź ich opinie na BeDriver!

Wróć do bloga