jak zdać egzamin na prawo jazdy

Jak zdać prawo jazdy za pierwszym razem? 5 kluczowych porad!

Zanim pojedziesz po prawko na Ukrainę, przeczytaj tych kilka rad. Po co? Pomogą ci na spokojnie podejść do egzaminów, by wiedzieć, jak zdać prawo jazdy za pierwszym razem tu w Polsce. To co, wsiadasz?

Nr 1 – znajdź odpowiednią szkołę jazdy

To absolutna podstawa, od której zaczyna się twoja przygoda z samochodem. Jeśli chcesz wiedzieć, jak zdać prawo jazdy za pierwszym razem, wybierz po prostu najlepszy ośrodek szkoleniowy kierowców w Warszawie lub z innego miasta. Możesz go poszukać na forach internetowych, wśród znajomych lub w wyszukiwarce np. BeDriver. Tylko dobry kurs prowadzony przez najlepszych instruktorów pomoże ci opanować techniki jazdy samochodem. Teorię możesz zrozumieć w jakimś stopniu samemu, ale jeśli auto jest dla ciebie czarną magią, tylko dobry instruktor nauczy cię jeździć. Takiego szukaj!

Nr 2 – nie olewaj zajęć!

Przychodzisz na kurs tylko po to, żeby spotkać się z tą miłą koleżanką? A może uważasz, że znasz teorię i praktykę jak mało kto i dasz sobie radę? Uważaj! Bagatelizowanie sprawy już nie jednego kursanta doprowadziło do pokornego stawienia się w kolejce po wykupienie kolejnego podejścia do egzaminu. W tym, jak zdać prawko za pierwszym razem pomaga pokora i pracowitość. Jasne – są ludzie, którzy mają w życiu wybitnego fuksa, ale w takich chwilach nie warto na niego liczyć. Po prostu przyłóż się do pracy.

Nr 3 – słuchaj instruktora

Kto mógłby znać lepiej egzaminatorów i świat WORD lepiej niż instruktorzy? No może jeszcze na BeDriver znajdziesz mnóstwo informacji na ten temat 😉 Chociaż rady, które otrzymujesz podczas kursu teoretycznego i jazd mogą wydawać ci się błahe, nie lekceważ ich. Najlepsi kursanci nawet je sobie zapisują! Takie „złote myśli” naprawdę mogą pomóc w kluczowych momentach. A co może wbijać ci do głowy instruktor? On wie, jak zdać egzamin praktyczny na prawo jazdy za pierwszym razem. Jego rady mogą być dostosowane szczególnie do tego, z czym masz największy problem podczas jazdy. A Ty już wiesz, co ci przychodzi najtrudniej.

Nr 4 – nie cwaniakuj przed egzaminatorem

To chyba najgorsze co możesz zrobić. Jeśli myślisz, że podczas zdawania nauczysz egzaminatora, jak ma się zachowywać, możesz od razu pójść po kolejne podejście i zapłacić 140 zł. Jak zdać prawo jazdy za pierwszym razem? Bezwzględnie stosuj się do poleceń egzaminatora. On zawsze wie lepiej, a ty masz obowiązek podporządkowywać się do jego wskazówek. Opowiada żart? Na pewno jest śmieszny. Jest oschły? Na pewno się na tobie nie wyżywa, olej to. Denerwuje cię jego sposób mówienia? Nawet o tym nie myśl.

Nr 5 – skup się!

W tym, jak zdać teorię za 1 razem pomaga odpowiednie przygotowanie i koncentracja. Te same rzeczy są niezbędne, żeby z powodzeniem zakończyć część praktyczną. Dlatego podchodząc do egzaminu teoretycznego, musisz wcześniej zrozumieć przepisy i ich zastosowanie. Nie ma opcji wkucia wszystkich odpowiedzi na pamięć – to (praktycznie) niemożliwe. Chcesz wiedzieć, jak zdać prawo jazdy za pierwszym razem? Spokojnie podejdź do egzaminów i wykonaj swoją robotę. Zrób to na teoretycznym i praktycznym. 

A na koniec dodatkowy punkcik

Co jest jeszcze potrzebne, by zdać za 1 razem? Nie przesiaduj w poczekalni. Gdy zbyt długo czekasz, nie pomożesz sobie. Jasne, że dobrze jest przyjść nieco wcześniej. Dramatycznie jest się spóźnić, więc do tego nie dopuść. Ale w przypadku przyjścia godzinę, czy jeszcze dłużej przed czasem będziesz tylko nerwowo patrzeć na telefon. Dlatego głowa do góry! Zastosuj się do powyższych podpowiedzi i ruszaj na egzamin!

Kopniak od nas i do boju!

Wróć do bloga