jak zdać prawo jazdy

Egzamin na prawo jazdy – teoria i praktyczny. Zdawać razem czy nie?

Chyba nie ma takiego kandydata na egzamin na prawo jazdy, który nie zadałby sobie tego pytania. Jasne, że załatwić wszystko jednego dnia jest najlepiej, ale kto da Ci gwarancję, że rzeczywiście podejdziesz do egzaminu praktycznego? Dlatego poniżej znajdziesz kilka „za i przeciw”, żeby podjąć dobrą decyzję!

Egzamin na prawo jazdy teoretyczny i praktyczny jednego dnia? To spory stres!

Gdy zakończysz obowiązkowe godziny jazdy „elką”, czekają na ciebie egzaminy państwowe. A te zwykle mocno stresują większość osób do nich przystępujących. Podchodzenie do testów teoretycznych wywołuje niemały dreszczyk emocji. Jakie pytania ci się trafią? Egzamin teoretyczny na prawo jazdy kosztuje 30 zł, więc jeśli go oblejesz, zawsze możesz zapisać się jeszcze raz. Taka kwota nie jest jeszcze przesadnie wysoka. Ale jeśli stresujesz się na myśl o porażce, to nie wykupuj od razu praktycznego, bo kosztuje 140 zł! Więc jeśli egzamin na prawo jazdy z teorii ci nie pójdzie, kasa za praktyczny przepadnie. A jeśli martwisz się o praktyczny, możesz z BeDriver sprawdzić przykładowe trasy egzaminacyjne w Twojej okolicy!

Egzaminy na prawo jazdy jednego dnia? Masz wszystko z głowy!

Jest jednak kolejny argument i pochodzi z przeciwnej linii frontu. Gdy zapiszesz się na egzamin praktyczny na prawo jazdy i teoretyczny jednego dnia, to jest szansa, że załatwisz od razu i jeden i drugi. To prawda, że istnieje ryzyko oblania teorii – niejednemu się to już przytrafiło niestety. Ale patrząc na sprawę z drugiej strony, gdy zdasz teorię, to musisz zapisywać się na praktyczny i znowu się przed nim stresować. A praktyka pokazuje, że egzamin na prawo jazdy w formie praktycznej po zdanej teorii tego samego dnia nie stresuje tak mocno.

Teoretyczny, a potem praktyczny? Szybciej dostaniesz prawko!

To jeden z tych argumentów, który ma bardzo wysoki priorytet. W zależności od kolejki w WORD będzie trzeba poczekać na praktyczny nawet kilka tygodni od momentu zdania egzaminu teoretycznego. A po zdaniu praktyki, czekają cię następne 30 dni na otrzymanie dokumentu. Czas więc się przedłuża nieubłaganie, a pewnie prawko jest ci potrzebne na już! Jeśli jesteś pewny swego i masz ku temu podstawy, teoretyczny i praktyczny egzamin na prawo jazdy zrób w tym samym dniu. Nie będzie zbędnego czasu oczekiwania.

Zdawać wszystko jednego dnia? Nie przeszarżuj z pewnością siebie!

Znasz kogoś, kto mówił, że „rozwali system” i zda wszystko od pierwszego podejścia, a potem pokornie szedł znowu zapisać się na teorię? My też znamy takie przypadki. Egzamin na prawo jazdy to obok matury jeden z bardziej stresujących dni w życiu. Nie bagatelizuj możliwości popełnienia błędu, czy po prostu gorszego dnia. Może się też zdarzyć, że dopadnie cię choroba i egzamin na prawo jazdy będziesz zdawać nie w formie. A to mocno obniża koncentrację. Nie czujesz się zbyt pewnie? Nie spiesz się i zrób wszystko na spokojnie.

Dwa argumenty na „tak” i dwa na „nie” – co zrobić?

Gdy testy na prawo jazdy za tobą, przychodzi czas na zdawanie egzaminów. Czy masz zapisać się na nie jednego dnia? Tego nie zrobimy za ciebie, ale mamy nadzieję, że po przeczytaniu tego artykułu łatwiej ci podjąć decyzję! Głowa do góry! Będzie dobrze!

Wróć do bloga