Czy nadaje się na kierowcę? 5 cech, które musisz mieć!

Nawet jako pieszy rozumiesz, że kierowców można podzielić na tych lepszych i tych gorszych. Gdy zaczniesz jeździć „elką”, zauważysz to jeszcze mocniej. A czy Ty nadajesz się na kierowcę? Sprawdź tych kilka cech i porównaj ze swoim charakterem. Wtedy będzie Ci łatwiej zdecydować, czy kierowanie autem to coś dla Ciebie!

1 – cierpliwość

Podczas kierowania pojazdem ta cecha przyda Ci się chyba najczęściej. Cierpliwość potrzebna będzie podczas nauki teorii, praktyki z instruktorem, nauki na błędach czy darowaniu błędów innym kierowcom. Czasem komuś zgaśnie auto na światłach i Ty nie zdążysz przejechać. Czasem będziesz ledwo toczyć się za kimś w korku i nie będzie miejsca na wyprzedzanie. Osoby agresywne za kółkiem są sporym zagrożeniem dla innych i samych siebie. Pamiętaj – ulica to nie tor wyścigowy!

2 – chęć uczenia się

Kurs na prawo jazdy to nie jedyny czas, gdy będziesz przyswajać wiedzę. W zasadzie prawdziwa nauka przyjdzie po zdanym egzaminie. Wtedy nie będziesz mieć obok instruktora, który w chwili zagrożenia zahamuje za siebie. Podczas jazdy możesz liczyć na siebie. Jeżeli lubisz się uczyć i nie martwisz się swoimi błędami oraz błędami innych będzie Ci łatwiej stać się dobrym kierowcą.

3 – dostosowanie się do zasad

„Zasady są po to, żeby je łamać”. Niestety taką dewizą kieruje się sporo osób. Zasady ruchu drogowego mogą krępować, zwłaszcza wtedy, gdy Ci się spieszy albo gdy jedziesz szybkim autem. Jednak patrząc na nie w sposób ogólny, mają przyczyniać się do zachowania porządku i bezpieczeństwa na drogach. Dobry kierowca zawsze przestrzega zasad ruchu drogowego, bez względu na to, jak duże ma doświadczenie.

4 – brak stresu przed jazdą

Nie chodzi o strach w momencie zagrożenia – to naturalne i nawet potrzebne, by adrenalina przejęła kontrolę nad Twoim ciałem. Jednak stały lęk przed prowadzeniem pojazdu może nawet wyeliminować kogoś z kursu! Żaden kierowca nie powinien czuć strachu podczas normalnej jazdy ulicami. Jeśli masz problem z zapanowaniem nad swoim lękiem, być może lepiej będzie odpuścić i zasięgnąć rady specjalisty.

5 – dobre zdrowie fizyczne i psychiczne

Czasem zdarza się, że ktoś ma wszystko, co trzeba do prowadzenia pojazdu oprócz zdrowia fizycznego. Niestety w wielu przypadkach to właśnie ten czynnik dyskwalifikuje kandydata na kierowcę. Gdy masz sporą wadę wzroku, nie możesz zapanować nad swoimi odruchami lub przeraźliwie boisz się jeździć, może okazać się, że kierowanie pojazdami nie jest dla Ciebie.

Czy nadajesz się na kierowcę? Podsumowanie

Mnóstwo osób może z powodzeniem prowadzić auto. Czy Ty też do nich należysz? Jeśli zdrowie nie przeszkadza Ci w kierowaniu autem, zapisz się na kurs wybierając najlepszą szkołę w naszym rankingu szkół jazdy w Warszawie. Możesz wybierać spośród opcji widocznych na Bedriver! Powodzenia!

Wróć do bloga