Czy jestem gotowy do egzaminu na prawo jazdy?

Niedługo kończysz naukę teorii albo jazdy z instruktorem i zaczynasz przygotowania do egzaminu? Gratulacje! To naprawdę ważny moment w życiu kursanta! Teraz powstaje pytanie – czy jesteś już gotowy do egzaminu? Jak możesz się o tym przekonać? Sprawdź!

Egzamin teoretyczny – czy jesteś gotowy?

Na pierwszy ogień idzie egzamin teoretyczny. Możesz do niego podejść po nauce online lub w ośrodku szkolenia kierowców. Coraz więcej osób decyduje się na ten pierwszy wariant, zwłaszcza że zdobycie wiedzy potrzebnej do zdania egzaminu teoretycznego jest ogólnie dostępna. Po czym możesz poznać, że to odpowiedni moment na przystąpienie do egzaminu?

W przypadku teorii liczy się poziom wiedzy. Wykonaj kilkanaście przykładowych testów z pytaniami egzaminacyjnymi. Sprawdź, czy wyniki, jakie uzyskujesz, są powtarzalne i pozwalają Ci zdać egzamin. Jeśli wszystko jest w porządku i dajesz sobie z tym radę, w zasadzie nie ma przeciwwskazań, żeby podejść do egzaminu teoretycznego.

Egzamin praktyczny – czy to dobry moment?

A co w przypadku egzaminu praktycznego? Tutaj czynników jest nieco więcej. Zapytaj siebie:

  • Czy nadal czujesz stres przed prowadzeniem auta?
  • Czy jeździsz bezbłędnie?
  • Jak radzisz sobie w mieście i na trasie?
  • Czy instruktor nadal musi Ci dużo podpowiadać albo interweniować za kółkiem?

Odpowiedzi na te pytania pozwolą Ci obiektywnie podejść do kwestii gotowości na egzamin. Jeśli nie czujesz się zbyt pewnie, lepiej będzie dokupić kilka/kilkanaście godzin jazd. Pamiętaj, że im więcej czasu spędzisz, prowadząc auto, tym pewniej się poczujesz.

Czy jesteś gotowy do egzaminów? Wnioski

Doświadczenie kursantów pokazuje, że nie ma co się spieszyć do egzaminów. Lepiej nieco poczekać i pouczyć się dłużej albo wyjeździć jeszcze kilka dodatkowych lekcji. A nawet jeśli nie zdasz za pierwszym razem, nie myśl, że coś jest z Tobą nie tak. Możesz poszerzyć swoją wiedzę sięgając po inne wpisy na blogu Bedriver! A jeśli szukasz więcej informacji na temat kursów prawa jazdy, cenników i opinii kursantów, zapraszamy do zapoznania się z naszym rankingiem szkół jazdy w Warszawie. Powodzenia!

Wróć do bloga